ינו
20

משרד תיווך

לפני עשור בדיוק , לאחר שאבינו נפטר ממחלת הסרטן הנוראית, נאלצנו אחי ואני לרשת צוואה שאיננה הייתה ברורה מספיק ובהתאם לכך גם שוויה אינו היה שווה לשני הצדדים.

באותה תקופה שבה אבי נפטר בדיוק עברנו מדירת ארבעה חדרים במרכז תל אביב לדירת יוקרה של שלושה חדרים במרכז תל אביב.

לאחר מחלוקות רבות ביני לבין אחי, הגענו למשרד תיווך במרכז תל אביב, הממוקם כשני רחובות ליד דירת היוקרה אליה עברנו לאחרונה.

כשהגענו למשרד תיווך הנ"ל סיפרנו לו את הסיפור על הצוואה המעורפלת והלא שוויונית ועל המחלוקות אשר התפתחו בנינו והחשש מההשלכות על טיב היחסים בנינו.

מתווך הנדל"ן שמפאת צניעותו לא אציין את שמו ביקש מאתנו שנפנה את שלושת הימים הקרובים לטובתו. הסכמנו.

תחילה, ביקש מאתנו סוכן הנדל"ן לסמוך עליו ולקבל את הכרעתו בעניין גם אם לא נבין לגמרי את הסיבה לחלוקה שתתבצע על ידו. הסכמנו גם לתנאי זה.

בשלושת הימים הללו המתווך בפרט ומשרד התיווך בכלל שימשו עבורנו כיועץ פסיכולוגי יותר מאשר משרד תיווך במרכז תל אביב.

עברנו כל אחד שיחות אישיות עם המתווך, שיחות קבוצתיות של שלושתנו יחד , עברנו במקומות במרכז תל אביב שנחשבים עבורנו מקומות בעלי משמעות ערכית , סיפרנו על תחושת הביתיות שחווינו בדירת היוקרה במרכז תל אביב שבה גרנו ובדירת ארבעת החדרים שבה גרנו , שיתפנו אותו בשירים שגורמים לנו להרגיש טוב ובחפצים שיקרים לנו ביותר.

לאחר שלושת הימים הללו קיבלנו את חלוקת הצוואה שהיה חתום על ידי משרד התיווך.

במכתב המצורף המתווך הסביר לנו על המהות של שלושת ימים אלו ועל ההיכרות מחדש שזכינו לה בתור אחים ועל כך שהוא כעת יודע טוב יותר כיצד לחלק את הירושה של אבינו.

אחי קיבל סכום כסף נכבד ואני קיבלתי את דירת היוקרה במרכז תל אביב שבה גרנו לפני מות אבי.

בפירוט החלוקה הסביר לנו המתווך שהכסף שאחי קיבל הוא על מנת לקנות את הדירה הפנויה בקומה מעל דירתי ושהוא אפילו דאג לשכנע את בעלי הדירה למכור אות.

הוא המשיך והסביר שאיבד את אחיו בתאונת דרכים, אחיו הגדול שהיה חברו הטוב ביותר וכעת חסר לו מאוד,הוא טען שאין קשר חזק יותר מקשר אחים ולא סתם הם נשלחו למתן ייעוץ דווקא אצלו.

האחים הסכימו, קנו את הדירה הפנויה מעל דירת היוקרה וחיברו בניהם לפנטהאוז יוקרתי במרכז תל אביב.

admin
Author: admin

Leave a Reply